اپلیکیشن استقلال را دانلود کنید.

مشروح صحبت های منزوی در برنامه سه کنج

مشروح صحبت های منزوی در برنامه سه کنج

آخرین اخبار باشگاه استقلال

تاریخ انتشار : ۱۳:۰۱ - ۱۱، خرداد، ۱۳۹۸

عضو هیات مدیره استقلال درباره مسائل مختلفی صحبت کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، کامران منزوری عضو هیئت مدیره باشگاه با حضور در برنامه سه‌کنج شبکه سه در خصوص وضعیت انتخاب سرمربی جدید مژالبی را بیان کرد که گزیده ای از آن را در ادامه میخوانید: ما یک کمیته‌ای را درست کرده بودیم به نام کمیته فنی که خود مدیر عامل آن را انتخاب کرده بود. کمیته فنی گزینه‌های مختلفی را بررسی کردند. به دو سه تا گزینه رسیدند و با یک گزینه به نام استراماچونی در ترکیه مذاکرات اولیه صورت گرفته. ایشان هم بررسی‌هایش را انجام داده و قرارشده که ظرف امروز و فردا پاسخ دهد.

وی افزود: پارسال 4 تیر ماه مربی ما از خارج کشور بازگشت و تمرینات را شروع کرد. درحالی که امسال در یازدهم یا دوازدهم خرداد تکلیف سرمربی را مشخص می‌کنیم و انشالله از 25 خرداد تمریناتمان را شروع می‌کنیم.

او ادامه داد: یکی از نقاط ضعف استقلال در چند سال اخیر که شاید نقطه قوت رقیبش باشد، عدم ثبات در ترکیب است. متأسفانه هر سال ستاره ‌های زیادی به استقلال آمدند و بازیکنان خوبی هم بودند اما چه خارجی و چه ایرانی نتوانستد خودشان را نشان دهند. در نیم فصل یا پایان فصل جدا شدند و هزینه‌های گزافی را برای باشگاه متحمل شدند.
خریدهای غیر اقتصادی در فوتبال ما بیداد می‌کند و در استقلال هم چند مورد اتفاق افتاده است. من اگر خودم را جای مدیرعامل بگذارم میبینم که سرمربی اصرار دارد که یک بازیکن را می‌خواهد و وقتی بازیکن می‌آید، می‌بینند که کارآیی لازم را ندارد. متأسفانه در سنوات اخیر بازیکن آمده و روی نیمکت نشسته و یا در قدیم دروازه بان از استرالیا آمده و یک دقیقه هم بازی نکرده است. بهتر بود که دروازه بان از تیم امید خودمان روی نیمکت بنشیند. بازیکنی دوازده دقیقه بازی کرده و دو گل زده و الان باید 360 هزار دلار خسارت بدهیم. برای همین ما از آقای فتحی خواستیم تا پیشکسوتانی در قالب کمیته فنی در خصوص نقل و انتقلات و انتخاب سرمربی نظر دهند.

منزوی اضافه کرد: من از آقای سعادمتند رئیس هیئت مدیره تشکر میکنم بابت جلسه‌ای که در وزارت ورزش تشکیل دادند. من آنجا صریحاً گفتم و الان هم می‌گوییم ما قراردادها را ندیدیم و در رسانه دیدیم و این ایراد دارد. من از آقای فتحی خواستم چنین اتفاقی در حضور ما اتفاق تکرار نشود. به هرحال من30-20 سال در سمت های مختلف در استقلال کار کردم و این برای اولین بار بود که اعضای هیئت مدیره از موضوعی خبر نداشند اما در رسانه ها منتشر شده بود. کار بسیار زشتی بوده و آقای فتحی هم بخاطر اخلاق، شخصیت و رفتار خودش قطعاً با این شخص برخورد می‌کند و به زودی خبرش منتشر می‌شود.

او درباره انتشار قرارداد بازیکنان هم گفت: بازیکن‌ها قراردادها را نداشتند .این قرارداد در اختیار تعداد محدودی بوده و اجازه دهید این موضوع را باز نکنم چون این کار اجرائیست و بنده قول دادم در امور اجرایی دخالت نکنم.

منزوی درباره گزینه‌های هدایت استقلال اظهار کرد: در صورت عدم حضور استراماچونی گزینه دیگری را هم داریم و اجازه دهید نامی از او نبرم. آقای فتحی و کمیته فنی گزینه دومی را انتخاب کرده بودند. گزینه ما خارجی خواهد بود و این موضوع مصوب هیئت مدیره است. حتی از جانب من و دو نفر از اعضای هیئت مدیره گفتند که در جلسه رأی‌گیری به حضور یک شخص خاص ایرانی برای سرمربیگری رأی دادیم که اصلاً چنین چیزی نبود و رأی‌گیری فقط برای انتخاب یک گزینه خارجی مطرح با هدف قهرمانی انجام شد. حالا اگر نشد گزینه بعدی را انجام میدهیم‌. گزینه دوم دوکیچ و گزینه سوم مجیدی هستند و به گزینه چهارمی نمیرسد چراکه فرصتی نیست. انشالله اگر امروز و فردا کار انجام شد که بخشهای بعدی انجام خواهد گرفت اگر نه به سراغ گزینه‌های بعدی خواهیم رفت.

وی افزود: من برای آقای قلعه نویی احترام زیادی قائلم. از سال 1360 با ایشان آشنا هستم ولی با کمال احترام در برنامه تدوین شده سال آینده استقلال، علیرغم احترام، بزرگ بودن و پرافتخارترین مربی لیگ بودن، نام ایشان در گزینه‌ها حضور نداشت.

او اضافه کرد: خیلی از بازیکنها در جایی جواب نمی‌دهند اما یک مربی با تفکری آنها را دعوت می‌کند. آن موقع سرمربی احساس کرد سیستم منشا به بازی که در استقلال پیاده می‌کند، می‌خورد و مدیریت هم چاره‌ای ندارد. مثل احساس استخدام گرو، نیومایر و بویان درست نبود و بخاطر همین ما عکس العمل نشان دادیم. این یک بغض شخصی نیست و ما ده تا فاکتور را کنار هم می‌گذاریم و می‌بینیم که هدفمان با این‌ها محقق نمی‌شود. این‌ها همین خریدهای غیر اقتصادی هستند که کم هزینه روی دست استقلال نگذاشتند.

وی در پایان درباره برخی بی اخلاقی‌ها درباره استراماچونی گفت: من نمی‌دانم در فرهنگ ورزش ما چه اتفاقی افتاده و چرا به قیمت خواسته‌های شخصی قصد داریم ایران را خراب کنیم. متأسفانه عکس‌هایی را برای همسر استراماچونی فرستاند که به هیچ وجه نمایانگر فرهنگ ایرانی اسلامی نیست. عکس‌هایی درباره اتفاق‌هایی که در هر کشور ده ها برابر آن اتفاق می افتد، سیاه نمایی نمی‌شود و راحت از آن می‌گذرند. اما در ایران اتفاق می‌افتد و سیاه نمایی می‌شود طوری که انگار آن اتفاق تمام مملکت را گرفته است. به هر حال امیدوارم این عکس‌ها تأثیری در نظر ایشان نداشته باشد. متأسفانه تخریب استقلال نیست و تخریب کل ایران است. با توجه به بخش نامه فدراسون و همکاری پلیس فتا ان‌شاءالله تدابیری در نظر گرفته شود که جلوی این اتفاق‌ها گرفته شود. اجازه دهید مسئولیت انتشار اسامی این افراد را به عهده پلیس فتا بگذاریم.

برچسب ها:
استقلال
فوتبال ایران
لیگ فوتبال
جام خلیج فارس
باشگاه استقلال

آیا دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟

دیدگاه‌های ارزشمند شما

امیر حسین منصوری مقدم

استقلال تاج سر ما هست فرقی نداره کی بالا سر اون باشه